neterra.tv

LIFE IN NETERRA

VACANCIES

Стажант в “Център за наблюдение на мрежата”

REF: 180427_NOC

EXPIRE DATE: 27/04/18

Нетера е независим телеком оператор за стандартни и комплексни услуги и проекти в Европа повече от 22 години. В Нетера работим, защото обичаме работата си и оставяме своя дух в това, което вършим. Мислим и взимаме решения и не се страхуваме да поемаме рискове. Нашата роля е да бъдем в помощ и вдъхновение за нашите клиенти. За да успяваме имаме нужда от нови таланти. Хора, които са бизнес ориентирани и умеят да изслушват клиентите. Хора, у които предизвикателствата събуждат борбения дух и иновативността. Като част от екипа на Център за наблюдение на мрежата, Вие ще имате възможността да се запознаете с порфолиото от IP услугите на Нетера. В рамките на 3 месечния стаж, Вие ще се докоснете отблизо до различни технологии и процеси.

Основни задължения:
  • Наблюдение на опорната мрежа и предоставяните услуги със специализиран софтуер
  • Отстраняване на мрежови проблеми, съгласно установени процедури
  • Комуникация с партньори и клиенти за разрешаване на технически проблеми
  • Поемане на дежурства по график
Основни изисквания:
  • Образование в областта на теле- или радио-комуникациите, компютърни системи, информатика, автоматика
  • Добро владеене на английски език - писмено и говоримо
  • Способност за работа в екип и за самостоятелна работа
  • Добри комуникативни умения
  • Самоконтрол и способност за работа в условия на натоварване
  • Английски език на работно ниво
Предимстрва:
  • Познания за Linux
  • Добри познания по TCP/IP протокол и routing протоколи
  • CCNA сертификат
  • Опит на подобна позиция
Нашето предложение:
  • Интересна и предизвикателна среда в развиващ се бизнес;
  • Подкрепа и съдействие от колегите в приятелска атмосфера;
  • Отлични условия на труд.

Ако желаете да бъдете част от нашата стажантска програма, моля да изпратите CV и мотивационно писмо. Краен срок за подаване на документите 13 Юни 2018 год.

Стажант в “Център за наблюдение на видео услуги”

REF: 180427_VSOC

Нетера е независим телеком оператор за стандартни и комплексни услуги и проекти в Европа повече от 22 години. В Нетера работим, защото обичаме работата си и оставяме своя дух в това, което вършим. Мислим и взимаме решения и не се страхуваме да поемаме рискове. Нашата роля е да бъдем в помощ и вдъхновение за нашите клиенти. За да успяваме имаме нужда от нови таланти. Хора, които са бизнес ориентирани и умеят да изслушват клиентите. Хора, у които предизвикателствата събуждат борбения дух и иновативността. Като част от екипа на Център за наблюдение на видео услуги, Вие ще имате възможността да се запознаете с порфолиото от видео услугите на Нетера. В рамките на 3 месечния стаж, ще се докоснете отблизо до различни технологии за разпространение на аудио и видео съдържание: IPTV, DVB-C, DTH, Streaming и т.н.

  • Наблюдение на ТВ платформите на Нетера със специализиран софтуер, както и вземане на спешни мерки по отстраняване на неизправности, съгласно установени процедури;
  • Наблюдение на комуникационно оборудване;
  • Кореспонденция с клиентите и партньорите, от страната и чужбина, при разрешаване на проблеми;
  • Поемане на клиентски обаждания, свързани с поддръжката на услугите;
  • Добри познания по TCP/IP networking и troubleshooting;
  • Познания по Linux и UNIX;
  • Много добри умения за боравене с PC и software – инсталация, конфигурация, решаване на проблеми;
  • Образование в областта на теле- или радио-комуникации;
  • Английски език на работно ниво;
  • Добри комуникативни умения;
  • Познания по технологии за разпространение на поточно видео и аудио ще се смята за предимство.

General Terms
iso9001 iso20000 iso27001